Kekler

Badem Aromalı Cevizli Brownie

<p style="font: 14px/22px Arial; margin: 0px; padding: 0px; color: #0d0d0d; text-transform: none; text-indent: 0px; letter-spacing: normal; word-spacing: 0px; white-space: normal; font-size-adjust: none; font-stretch: normal; background-color: #ffffff; -webkit-text-stroke-width: 0px;">HAZIRLANIŞI:
<p style="font: 14px/22px Arial; margin: 0px; padding: 0px; color: #0d0d0d; text-transform: none; text-indent: 0px; letter-spacing: normal; word-spacing: 0px; white-space: normal; font-size-adjust: none; font-stretch: normal; background-color: #ffffff; -webkit-text-stroke-width: 0px;">Fırını 180 derecede ısıtın. Tereyağını ve bitter çikolatayı benmari usulü eritin. Oda ısısında ılınmaya bırakın. Ilınınca şekeri ilave ederek mikser yardımı ile çırpın. Yumurtaları teker teker ekleyerek pürüzsüz bir kıvam elde edene dek çırpmaya devam edin. Ardından vanilyayı ve acıbadem aromasını ekleyin. Elenmiş unu ve tuzu da ilave edin. Karıştırın. En son hafif unlanmış ceviz içlerini ekleyin. Spatula yardımı ile alttan üste doğru havalandırarak malzemeyi birbirine iyice yedirin. Çapı 22-24 cm&rsquo;lik yuvarlak kelepçeli bir kalıbı yağlayın. Karışımı bu kabın içine dökün. 40-45 dakika pişirin. Fırından alıp oda ısısında ılınmaya bırakın.. Ilınınca kekin üzerine dökün, isteğe göre tuzsuz Antep fıstığı içi ile süsleyerek servis yapın.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Kekler

Hurmalı Pankek

HAZIRLANIŞI: Pankek hamuru için unu, nişastayı, şekeri, sütü, vanilyayı ve kabartma pozunu pütürsüz bir kıvam elde edene dek iyice karıştırın.
Kekler

Tiramisu

HAZIRLANIŞI: Sıcak suyun içinde kahveyi eritin. Kakaolu pasta kekinin alt kısmını servis tabağına yerleştirin. Kahveli suyun yarısıyla pasta kekini ıslatın.