Çorbalar

Fıstık Ezmeli Soslu Tavuk ( Chicken Satay )

Hazırlanışı:
Marine için; Gerekli tüm malzemeleri bir çukur kapta iyicekarıştırın. Bu sostan 5 çorba kaşığı kadarını ayrı bir kabaaktarın.
Çöp şişleri buzlu suyun içine aktarıp buzdolabındabekletin. Tavuk etini çöp şiş için uygun boyutlardadoğradıktan buzlu suyun içinde beklettiğiniz şişleregeçirin. Fırça yardımıyla marine sosu, etlerin her tarafınayedirin. Sosuyla birlikte tavuk etlerini 1 saat kadarbuzdolabında bekletin.
Doğramış olduğunuz soğanı ve sarımsakları sıvı yağdakavurun. Ocaktan alın.Toz kırmızı biberi, esmer toz şekeri, suyu ve fıstıkezmesini ayırmış olduğunuz marine ile pişirmişolduğunuz soğana ekleyin. Homojen hale gelene kadarkarıştırarak fıstık ezmesi sosunu elde edin. Sos çok yoğunolursa su ile daha akışkan hale getirebilirsiniz.
Etleriönceden ısıttığınız ızgara aletinde (veya ızgara tavada )10-15 dakika pişirin. Hazırladığınız fıstık ezmesi sosu ileservis edin.
Püf nokta:
Çöp şişlerin yanmasını engellemek için iki-üç saat sudabeklettikten sonra kullanın.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Çorbalar

Kuru Meyveli Kek

HAZIRLANIŞI: Yumurtaları karıştırma kabına kırıyoruz. Toz şekeri döküp mikser ile 3-4 dakika çırpıyoruz. Sıvıyağ, süt kuru meyve, kabartma tozu, vanilya
Çorbalar

Zerdeçallı Kış Çorbası

Hazırlanışı: Pirinci ve mercimekleri yıkayıp süzün. Tavuk suyunu tencereye aktarın. Birkaç taşım kaynayınca pirinç ve mercimekleriekleyin. 10 dakika kaynatın.Zencefili soyup