Çorbalar

Zeytinli Ekmek

HAZIRLANIŞI:
İç malzemesi için tüm malzemeyi bir kapta harmanlayın.<em>Ekmek</em>hamuru için unu eleyip hamur yoğurma kabına aktarın. Tuzunu ve şekerini ekleyip karıştırın. Pütürsüz bir hamur elde edene dek yoğurun. Hamur cıvık bir hamursa birkaç kaşık un ilave edip yoğurmaya devam edin. Hamuru top şeklinde toparlayıp üzerini nemli bir bezle örtün. Sıcak bir ortamda 1 saat beklettikten veya fırının hamur mayalama ayarında 20 dakika tuttuktan sonra iç malzemesiyle birlikte tekrar yoğurun. Üzerini tekrar nemli bezle örtüp iki misli kabarıncaya kadar ılık bir ortamda veya fırının hamur mayalama ayarında bekletin.Bekletme süreci bittikten sonra önceden ısıtılmış 190 dereceye ayarlı fırında 20-25 dakika pişirin.Aklınızda Bulunsun:Bu ekmeği fırından satın alacağınız ekmek hamuru ile de yapabilirsiniz.<em>Ekmek</em>hamuruna 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve aynı iç malzemeyi karıştırmanız yeterli olacaktır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Çorbalar

Pırasalı Soya Soslu Börek

Hazırlanışı : İç malzemesi için; Pırasaları temizleyip yıkadıktan sonra ince ince doğrayın. Havuçların kabuğunu kazıyıp rendeleyin. 2 çorba kaşığı sıvı
Çorbalar

İrmikli ve Peynirli Sebze Çorbası

HAZIRLANIŞI: Sebzeleri küp şeklinde doğrayın. Tereyağını ve sıvı yağı tencerede ısıtıp kıyılmış soğan ile sarımsakları kavurun. Doğranmış sebzeleri de ekleyin.