Et Yemekleri

Arayıcı Spesiyal

HAZIRLANIŞI:
Kuzu etini her bir tanesi yaklaşık 50 gram olacak şekilde 8 parçaya ayırın. Bu arada patlıcanlarımızı alacaşekilde soyup ceviz büyüklüğünde doğrayın ve patlıcanların fazla yağ çekmemesi ve acısını almak içintuzlu suda bekletin.
Doğradığınız etleri bir tavaya atın, bir miktar sıvı yağ ilave ederek soteleyin. Etlerin içerisine arpacıksoğanları da koyup, etler hafif yumuşayıncaya kadar pişirmeye devam edin. Daha önceden doğradığınızpatlıcanların suyunu sıkarak kızgın yağda hafifçe kızartın ve tel süzgeçle tavadan alıp yağını süzmesi içinbir tepsi içerisine havlu peçete yerleştirip patlıcanları koyun.
Patlıcanların yağı süzüldükten sonra fırın tepsisine sotelediğiniz eti güzelce dağıtarak yerleştirin.Yemeğin üzerine patlıcanları ve doğranmış biberlerimizi yayarak koyun. Üzerlerine tuz, karabiber, bir subardağı et suyu döküp, fırına verin.
30 dakika pişirdikten sonra servis aşamasına geçebilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Et Yemekleri

Altı Ezmeli Tike Kebabı

HAZIRLANIŞI: Et kuşbaşı büyüklüğünde doğranır. Et ve kuyruk yağı, sos malzemesi dışındaki diğer malzemelerin içine konur ve birbirine iyice karışması
Et Yemekleri

Narlı Tavuk

HAZIRLANIŞI: Serviste sunmak için patateslerin kabuğunu soyup halka şeklinde kesin. Tencereye su ile birlikte aktarın. Haşlanıncasuyunu süzün. Unu ve tuzu