Çorbalar

Mimoza Salatası

HAZIRLANIŞI:
Patates ve havucu tencereye aktarın. Su ilave edipsebzeleryumuşayıncaya kadar haşlayın. Soğanı ince incedoğrayın ve kayıw suyun içinde birkaç dakika bekletipakan suyun afl la suyunu süzerek durulayımHaşlamış olduğumuz sebzelerin kabuğunu soyup ayrı ayrıkaplara rendeleyip katı kıvamda haşlayıpsarısı ile beyazlayarı kaplara rendeleyin. ikisini de birer çorba kaşığı mayonez ve tuz ile tatlandırın. Konserve balığın yağını süzüp bir çatalyardımı ile mayonez ile birlikte ezerek püre haline getirin. Salata kasesinin ilk katına mayonezli balık ezmesini yayın. Üzerine sırasıyla, rendelenmiş yumurta beyazını yayın, 1 tatlı kaşığı kadar mayonez gezdirin. Mayonezli havucu ve soğanı yayın. Rendelenmiş patatesi ve yumurta sarısını da ekleyip dekoratif bir şekilde kat katyerleştirin.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Çorbalar

Pırasalı Soya Soslu Börek

Hazırlanışı : İç malzemesi için; Pırasaları temizleyip yıkadıktan sonra ince ince doğrayın. Havuçların kabuğunu kazıyıp rendeleyin. 2 çorba kaşığı sıvı
Çorbalar

İrmikli ve Peynirli Sebze Çorbası

HAZIRLANIŞI: Sebzeleri küp şeklinde doğrayın. Tereyağını ve sıvı yağı tencerede ısıtıp kıyılmış soğan ile sarımsakları kavurun. Doğranmış sebzeleri de ekleyin.