Tatlılar

Sekbanbası Güllaç Dolması

<p style="font: 14px/22px Arial; margin: 0px; padding: 0px; color: #0d0d0d; text-transform: none; text-indent: 0px; letter-spacing: normal; word-spacing: 0px; white-space: normal; font-size-adjust: none; font-stretch: normal; background-color: #ffffff; -webkit-text-stroke-width: 0px;">HAZIRLANIŞI:
<p style="font: 14px/22px Arial; margin: 0px; padding: 0px; color: #0d0d0d; text-transform: none; text-indent: 0px; letter-spacing: normal; word-spacing: 0px; white-space: normal; font-size-adjust: none; font-stretch: normal; background-color: #ffffff; -webkit-text-stroke-width: 0px;">içi için; Tavaya yağı koyup eritin, irmiği ilave edip biraz kavurun. Renk aldırmadan cevizi koyup biraz daha kavurun. Sütünü döküp birsüre demlendirin. Ocaktan alıp soğutun. Güllaç dolması için; Güllaç yapraklarını ılık şekerli sütle ıslatın. Bir tepsinin içine kırmadan serin. Ortasına yaptığınız iç harçtan koyarakyanlarını üzerine kapatıp dolma gibi sarın ve dolmaları bir cama veya tepsiye dizin. Sarma işiniz bittikten sonra üzerine kalan süt karışımını ve az gül suyunu ilave edin. Buzdolabında 1-2 saat dinlendirip arzunuza göre dekore ettikten sonra servis edebilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Tatlılar

Kadayıf

Hazırlanışı: Kuru bir tepsinin tabanına tereyağını eşit olarak dağıtın. Çok hafif ateşte bir miktar eritip ardından balı ekleyin. Kadayıfı bıçakla
Tatlılar

Muzlu ve Fıstıklı Pratik Pasta

<strong style="color: #0d0d0d; text-transform: none; line-height: 22px; text-indent: 0px; letter-spacing: normal; font-family: Arial; font-size: 14px; font-style: normal; font-variant: normal; word-spacing: